Nowe pociągi dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej!

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wzbogaciła się o nowy pociąg. Impuls2 z nowosądeckiej fabryki Newag S.A. uroczyście wjechał wczoraj na stację Łódź Fabryczna. Na to wydarzenie czekało kilkaset osób, wśród nich m.in. Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

– To nowa jakość na torach. Pociąg jest trójczłonowy i ma 160 miejsc. Pojazdy będą uzupełnieniem taboru kolei aglomeracyjnej, a znakomita jakość rzeczywiście robi wrażenie. W takim pociągu się czyta, odpoczywa, rozmawia z dziećmi i wypoczętym dociera do celu – powiedział marszałek Witold Stępień.Łódzka Kolej Aglomeracyjna zamówiła od firmy Newag S.A. 14 trzyczłonowych pojazdów Impuls2. Pierwsze cztery pociągi trafią do Łodzi do końca października, a od grudnia będą
z nich korzystać mieszkańcy Łodzi i województwa. Impulsy będą wykorzystywane na obecnych trasach ŁKA, a także nowych m.in. ze Skierniewic do Łowicza i Kutna, do Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska. Połączenia będą uruchamiane etapami w rocznym rozkładzie jazdy 2018/2019.

Pociągi Impuls2 to pojazdy nowoczesne, wyposażone w wiele udogodnień, do których już przyzwyczaili się pasażerowie ŁKA, takich jak klimatyzacja, biletomat, bezpłatne wifi, miejsca na rowery. Nowością jest strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry, stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis, defibrylatory i numeracja miejsc.Po premierze w Łodzi firma Newag S.A. zaprezentuje pociąg Impuls2 dla ŁKA na największych międzynarodowych tarach kolejnictwa InnoTrans, które odbędą się w Berlinie w dniach 18 – 21 września.
Wartość zamówienia to 266 mln zł. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uzyskała dofinansowanie na realizację projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w kwocie ponad 164 mln zł. Dostawca będzie odpowiedzialny również za utrzymanie pojazdów przez okres 12 lat.

Bookmark the Link.