Mixer i fundusze europejskie – powody do dumy !

Zakończyła się jedna z największych i otwartych dla wszystkich imprez w województwie łódzkim. Już po raz piętnasty, przez 2 dni mieszkańcy regionu bawili się na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji, wydarzeń towarzyszących oraz koncertów. Pietryna, jak co roku zapełniła się stoiskami, na których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Swoje działania prezentowało ponad 150 wystawców, w tym koła gospodyń wiejskich, lokalne grupy działania, stowarzyszenia działające przy samorządach, zespoły ludowe, grupy artystyczne, służby mundurowe oraz goście z regionu. Była to doskonała okazja, aby w jednym miejscu poczuć klimat i różnorodność kulturową miast i wsi województwa łódzkiego, jego bogatą ofertę atrakcji turystycznych, artystycznych, kulinarnych i kulturalnych.

– Z uwagi na duże zainteresowanie wystawców oraz ich chęci do pochwalenia się swoją działalnością na rzecz województwa, zdecydowaliśmy się wrócić do 2 dniowej formuły Mixera. Jesteśmy dumni z tego powodu, bo z roku na rok daje się zaobserwować jeszcze większą aktywność samorządów i mieszkańców regionu, pragnących zaprezentować swoją działalność, pomysły na rozwój regionu, tradycje i bogatą kulturę – powiedział Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Mixerowa sobota należała do przedstawicieli samorządów. Były degustacje, animacje, pokazy i przemarsz orkiestr dętych. A w sobotnią noc na scenie wystąpili artyści z regionu i wielkie gwiazdy m.in. Edyta Geppert, Reni Jusis, Kuba Badach oraz artyści występujący w spektaklu muzycznym „Na pozór – tribute to Bogusław Mec”.
W niedzielę prezentowały się podmioty ekonomii społecznej, instytucje i organizacje pozarządowe oraz firmy z lokalnymi specjałami. Jedną z niedzielnych atrakcji był również bieg „Łódzka Piątka – Bieg z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości”, inaugurowany przez Witolda Stępnia, marszałka województwa oraz Joannę Skrzydlewską, członka zarządu województwa łódzkiego. Reprezentantką Urzędu Marszałkowskiego była zawodniczka z numerem 498, członek zarządu województwa, Jolanta Zięba-Gzik.

Mixer Regionalny 2018 był również okazją do inauguracji Kampanii Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 pod hasłem „Zmieniamy Łódzkie”. Ta część odbyła się w EC1. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Na stoiskach wystawienniczych swoją działalność prezentowały firmy, które pozyskują fundusze unijne i dzięki którym tworzą niepowtarzalne i najwyższej jakości produktu. Jedną z największych atrakcji spotkania był dinner in the sky, obiad na wysokości 50 m z możliwością podziwiania panoramy Łodzi.
Wszystkie atrakcje i działania, które przez 2 dni odbywały się w ramach tegorocznego MIXERA promowały turystyczne hasło ”Łódzkie na weekend”.

Bookmark the Link.