ŁARR zaprasza po bony na szkolenia

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego rozpoczyna drugą rekrutację na bony rozwojowe czyli dofinansowanie szkoleń dla przedsiębiorców i ich pracowników. – Do rozdysponowania jest 2,5 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 80 procent wartości szkolenia – poinformował na dzisiejszej konferencji marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Na dofinansowanie może liczyć 1000 osób. – Kto pierwszy ten lepszy – zachęca Przemysław Andrzejak, prezes ŁARR. – Bony są jednoroczne, dlatego warto je wykorzystać na studia podyplomowe czy kursy językowe.

Przypomnijmy, że bony rozwojowe to forma wsparcia z pieniędzy unijnych. Zarząd Województwa Łódzkiego wyłonił trzy instytucje z województwa łódzkiego, które organizują system bonów. Wśród nich jest ŁARR. Dofinansowanie kierowane jest do małych i średnich firm. Przedsiębiorca może je przeznaczyć na przeszkolenie swoich pracowników i siebie. Bony wykorzystane na szkolenia, kursy i studia podyplomowe mogą opiewać nawet na 3 tys. zł. Trzeba przy tym pamiętać, że pracownik może skorzystać wyłącznie z usługi oferowanej przez firmy zarejestrowane w Bazie Usług Rozwojowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/).

Do korzystania z bonów namawiali przedstawiciele łódzkich uczelni wyższych, które współpracują z ŁARR przy organizowaniu studiów podyplomowych oraz Bożena Ziemniewicz szefowa jednej z łódzkich szkół językowych.
Szczegółowe informacje, jak skorzystać z bonów, na stronie http://larr.pl/bony/.

Bookmark the Link.