Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego – zadania do wykonania

Poznaliśmy projekty, na które będziemy głosować w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. Spośród 210 zgłoszonych zarząd województwa wybrał 155. – Propozycje są bardzo ciekawe, będzie z czego wybierać – zapowiedział na konferencji prasowej marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

– Przypominam, że w tym roku pula na Budżet Obywatelski została zwiększona do 8 mln zł – dodaje marszałek Stępień.
Podobnie, jak w poprzedniej edycji województwo zostało podzielone na pięć podregionów: wschód, zachód, południe, północ i Łódź. Osobną pulę stanowią zadania obejmujące swym zasięgiem cały region. To dlatego będzie można oddać głos na 4 zadania: jedno wojewódzkie i trzy z pul subregionalnych (można zagłosować na wybrane projekty z różnych subregionów, niezależnie od miejsca zamieszkania).
– W internecie głosujemy przez cały październik, na kartach do głosowania do 22 października – wyjaśnia marszałek. – Wyniki poznamy pod koniec listopada.

Na dzisiejszej konferencji swoje projekty przedstawiło czworo wnioskodawców. Ewa Chłopska rekomendowała organizację ekstremalnego biegu z przeszkodami w Kutnie; Agnieszka Kostrzewska chce zbudować stacje do samodzielnej naprawy rowerów we wschodniej części województwa; Barbara Gortat upiększa przystanki PKS reprodukcjami dzieł sztuki i liczy na wsparcie z budżetu województwa; a Sławomir Podgajny ma pomysł jak ratować pszczoły. Ze wszystkimi innymi propozycjami zadań można zapoznać się na stronie internetowej bo.lodzkie.pl

Bookmark the Link.