Bogata tradycja Gospodyń Wiejskich z Mogilna Małego

W Dobroniu tradycje i lokalną kulturę pielęgnuje się prawie od wieku. Koło Gospodyń Wiejskich w Mogilnie Małym zajmuje się tym od 90 lat, a za cel stawia rozwoju kulturalny 
i duchowy mieszkańców wsi organizując m.in. spotkania, warsztaty, wycieczki, występy teatralne i spotkania towarzyskie.

Obecnie KGW Mogilno Małe jest jednym z aktywniejszych Kół w regionie. Biorą udział 
w licznych spotkaniach, imprezach, kursach i plebiscytach promując i reprezentując nasz region. Koło liczy 26 członkiń z czego trzy panie to seniorki, które skończą niebawem po 90 lat i nadal aktywnie działają w kole. KGW w Mogilnie Małym współpracuje m.in. z Lokalną Grupą Działania „Dolina Rzeki Grabi”. Za ich pośrednictwem wzięło udział w IV edycji Konkursu „Smaki Ziemi Łódzkiej” w której zwyciężyło. W 2016 r zdobyło też pierwsze miejsce w  Plebiscycie Dziennika Łódzkiego na „Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich Powiatu 2016”.

Ostatnio Panie z Mogilna brały udział w „Bitwie regionów – bitwa na smaki” w Bydgoszczy, gdzie m.in. reprezentowało region i województwo łódzkie w kulinarnych zmaganiach. Konkursowym daniem był kurczak faszerowany z borówkami. Podczas bitwy KGW Mogilno Małe reprezentowała przewodnicząca koła Alina Kosmala, która swoją funkcję pełni 32 lata, Anna Jurek oraz Wiktoria Marczak.

Spotkanie z członkiniami Koła odbyło się w sali miejscowego OSP. Obecny był także Robert Jarzębak, wójt Gminy Dobroń oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Mogilno Małe, którzy zaprezentowali sprzęt strażacki, jaki zakupili m.in. z dotacji celowej przyznanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Bookmark the Link.